Celem zapewnienia wysokich standardów wdrożenia w swojej pracy, wykorzystujemy sprawdzone metody wdrożeniowe, korzystające ze standardów PMI. Podstawowymi założeniami, jakie przyjmujemy, jest zaimplementowanie najlepszych praktyk biznesowych, głębokie dopracowanie (customizowanie) rozwiązań w kluczowych dla sukcesu firmy obszarach i wykorzystanie prekonfigurowanych rozwiązań dla pozostałych obszarów.
Już w 2008 roku analitycy badawczy z cenionej firmy Gartner ogłosili, że do 2014 roku to w Internecie będą przede wszystkim przechowywane dane użytkowników – i mieli rację. Stąd też można założyć, że nie mylą się również twierdząc, iż do 2020 roku chmura stanie się już codziennością. Korzystanie z innych rozwiązań, niż Cloud będzie wymagało tłumaczenia się, popartego solidnymi argumentami.
Sektor małych i średnich przedsiębiorstw przeniesie się całkowicie bądź częściowo (rozwiązania hybrydowe: serwery wraz z chmurą) na infrastrukturę chmury.
Szczególnie w tym aspekcie wyróżnia się Microsoft Azure – platforma obliczeniowa w chmurze, która jest już dostępna w 42 regionach. To właśnie z niej korzysta 80% przedsiębiorstw, znajdujących się w rankingu Fortune 500. Przy pomocy tej platformy można dokonać całościowej migracji danych na chmurę bądź zastosować wyłącznie hybrydowe rozwiązanie.
Wdrożenie ERP wiąże się z licznymi korzyściami nie tylko dla samego przedsiębiorstwa, ale również dla jego klientów.
Wśród nich można wymienić:
Koncentrujemy się wokół celów projektów. Staramy się, aby nasze usługi ERP 4FACTORY umożliwiały rozwój rozwiązań wraz ze wzrostem potrzeb Klienta. Takie podejście pozwala na skrócenie czasu i kosztów implementacji oraz obniżenie kosztów obsługi powdrożeniowej. Odbywa się to bez obniżenia efektywności wdrożenia ERP 4FACTORY w jego krytycznych obszarach w stosunku do podejścia tradycyjnego.
Metody harmonogramowania produkcji
SMED – ograniczenie strat związanych z przezbrajaniem maszyn
Analiza Pareto narzędziem do optymalizacji procesów produkcyjnych
Zespół DSR zrealizował kilkaset projektów wdrożenia systemów informatycznych w polskich i międzynarodowych firmach produkcyjnych.